Засоби можуть бути несумісними зі шкірою, як ти з колишнім бойфрендом. І не тільки ті, що підібрані не під тип шкіри, а й ті, pH яких відрізняється від pH шкіри. Тому, щоб ти не шукала лакмусові смужки в аптеках для визначення pH наших засобів, ми вказуємо його на упаковці.
Роль pH
pH шкіри — 4,7-5.75. Коли ці показники в нормі, кислотно-лужний баланс служить захистом шкіри від шкідливих факторів. Якщо твої доглядові засобами мають інший pH, користування призведе до порушення кислотно-лужного балансу шкіри. Коли порушення pH у бік лужного середовища — це сприятливе середовище для розмноження бактерій, які можуть викликати акне. Якщо порушення у бік кислого — шкіра стає пересушеною і погано затримує вологу.
Несумісний pH
Заклики не мити обличчя лише водою, або водою з милом, це не вигадки маркетологів. Бо pH води — 8, а pH мила — 9-10. Нагадаємо ще раз, pH шкіри — 4,7-5.75. Креми також можуть мати pH до 9, а пілінги — від 1. Тому треба бути уважними і підбирати засоби сумісні з pH шкіри. Якщо й використовувати несумісні — лише за призначенням спеціаліста чи під наглядом.
Відновлення порушеного pH
Якщо в тебе вже порушений pH це неможливо не помітити. При заниженому є лущення, сухість і стягнутість, свербіж і почервоніння. При завищеному pH — жирний блиск, висипання і візуально розширені пори. Тому, якщо не контролювати pH засобів, вийти із замкненого кола проблем зі шкірою — важко. Відновити порушений кислотно-лужний баланс можна, якщо слідкувати за pH засобів: норма для сухої шкіри — 5,5, для жирної — 4,5-5.
Тепер ти знаєш, на що ще звернути увагу при виборі доглядової косметики.